Скільки часу зберігають вигляд пам’ятники з граніту?

Натуральний камінь — один з найбільш довговічних матеріалів. Саме тому, для виготовлення пам’ятників та меморіальних композицій з давніх-давен використовується граніт. Він легко піддається обробці спеціальними інструментами, а на його поверхню можна нанести будь-які зображення та написи. Додатково, гранітні пам’ятники часто оздоблюються художніми елементами — наприклад, кованими квітами. 

Замовляючи меморіали у нас, клієнти часто цікавляться, скільки часу зберігають вигляд пам’ятники з граніту. Адже дуже хочеться, щоб виріб якомога довше був таким, як в перші дні після встановлення. Тож сьогодні ми розкажемо, скільки служить граніт, та які фактори впливають на його термін експлуатації. 

Скільки служать гранітні пам’ятники?

Граніт — дуже міцний та щільний, стійкий до факторів навколишнього середовища. Цей камінь витримує до 300 циклів замерзання/розмерзання. Таким чином, пам’ятники, меморіальні таблиці та постаменти з граніту добре переносять суворі українські зиму. Окрім цього, такий камінь не поглинає вологу: витримує контакт з дощем та снігом. На поверхні граніту не розмножуються грибок та плісень.

Точний термін служби гранітного пам’ятника залежить від наступних факторів:

  • тип граніту;
  • спосіб його обробки;
  • умови експлуатації, погодні умови.

Хороша новина полягає у тому, що вироби з граніту служать не менш ніж декілька століть. Пам’ятник може зберігати свій початковий вигляд 500, 600 та навіть більше років. При цьому не вимагаючи специфічного догляду.

Зображення та написи, які нанесені на гранітний пам’ятник, теж зберігають первинний вигляд тривалий час. Особливо, якщо фото виконані методом під назвою “фотоскло”.

You are currently viewing Скільки часу зберігають вигляд пам’ятники з граніту?